13 Nisan 2011 Çarşamba

Sihirli Şarkı Trouble Sihirli Grup Coldplay

Şarkılar vardır dinledikçe sizi eskilere hem de çok eskilere götürür. Eskilerki genelde içinizi yakan bir yerlerinizi acıtan eskiler. Şarkının sözleri önemli değildir. Önemli ola hissettirdikleridir sizin için. Dalıp gidersiniz kimi zaman karanlık bir odada yalnız başınıza kimi zaman kulağınızda mp3 playerla otobüste. Aynı şarkıyı binlerce kez dinleseniz de sıkılmazsınız. Sadece her seferinde o şarkıyla bağdaştırdığınız kişileri ve anları hatırlarsınız ve içiniz yanar. Ama güzel olan şu ki hep o şarkının bitişinde içinizi acıtan şeyin yerine güzel şeyleri koymak için bir hissiyat uyanır ansızın.

 Coldplay üniversite zamanlarımda keşfettiğim gruplardan. İyi ki keşfetmiş miyim gerçekten emin değilim.Bu grubun bıkmadan dinlediğim Trouble şarkısı insanı gerçekten bunalıma sokabilir.Ya da sizi hayata bağlayabilir.Bu şarkıyı dinlediğinizin ana bağlı tamamen her şey.Ya da bu şarkıdan sonra nasıl bir psikolojide olmanıza bağlı.Bence sihirli bir şarkı.

Coldplayın daha harika şarkıları da var tabiki de. Benim en sevdiğim 5 Colplay Şarkısı şunlar.
1-Coldplay-Trouble
2-Coldplay-Clocks                                                                
3-Coldplay-In My Place
4-Coldplay-Talk
5-Coldplay-Vivi  La Vida

Yıllardır Radioheadle olan benzerlikleri konuşulur. Colplay mi? Radiohead mi? Diye. Bence ikisinin de yeri farklı ikisi de harika grup. Keşke gelse Colplay Türkiye yede o harika sahne showuyla beraber izlesek onları canlı canlı.

Kadınlar her zaman erkeklerin kafasını karıştırır derler. Bu şarkılarda karıştırıyor. Karıştı karışık

Paylaş